بف، بف، بف، بف،,تع، تع، تع، تع،,م. م. م. م. م.,یم. سم. دم. خم. چم.,سیب، گلابی، انار، پرتقال، نارنگی، انگور، هلو,سبز. سفید. آبی. قرمز. سیاه. بنفش. نارنجی.,علی، بهزاد، حسین و رامین از باغ برگشتند.,من تایپ حروف فارسی، نقطه و ویرگول را آموخته ام.,در تایپ صحیح، نقطه و ویرگول از حرف قبلی خود بدون فاصله،,و با حرف بعدی خود، یک فاصله دارند. همین.

درس نوزدهم

خب! حالا که تمامی حروف فارسی را تمرین کردیم، نوبت به نقطه  و  ویرگول   ،  می‌رسد. جا دارد اینجا به یک نکته‌ی ویراستاری هم اشاره کنیم. همیشه یادتان باشد که نقطه و ویرگول از حرف پیش از خود فاصله ندارند و از حرف پس از خود باید یک فاصله داشته باشند. نقطه با پایین آمدن انگشت انگشتری دست راست تایپ می‌شود. جای ویرگول در صفحه‌کلیدهای مختلف متفاوت است. در بیشتر صفحه کلیدها، ویرگول با Shift+T تایپ می‌شود. در این حالت، دکمه Shift را با انگشت کوچک دست راست گرفته و دکمه T را با انگشت اشاره دست چپ فشار دهید.

در صورتی که از صفحه کلید استاندارد فارسی استفاده می‌کنید، جای ویرگول کمی سخت‌تر است و با Shift+7 تایپ خواهد شد. برای این کار، دکمه Shift سمت چپ را با انگشت کوچک بگیرید و عدد ۷ را با انگشت اشاره دست راست فشار دهید. برای این که انگشتتان به عدد ۷ برسد، باید در هنگام تایپ این دکمه، دست خود را کمی جلو بیاورید.

آماده! شروع کنید!

برای شروع، کلید فاصله را فشار دهید.

هم‌تایپ را به دوستانتان هم معرفی کنید
0 خطا
هم‌تایپ؛ آموزش تایپ فارسی و انگلیسی
دقت شما با خطا حدود درصد و سرعت شما کلمه در دقیقه بود.
دقت بالای ۸۵ درصد و سرعت بالای ۱۵ کلمه در دقیقه برای رفتن به درس بعدی کافی است،
اما برای محکم‌کاری، دقت بالای ۹۵ و سرعت بالای ۲۰ را هدف بگیرید.
00:00