ت ب ت ب تت بب تت بب,ت ب ت ب تت بب تت بب,بت تب بت تب بت تب,تبت تتب بتبت تبتب تتتببب

درس اول آموزش تایپ فارسی

آموزش رایگان تایپ ده انگشتی درس اول

تصمیم تان  را برای یادگیری تایپ ده انگشتی تبریک عرض می کنم و امیدواریم بتوانیم بهترین خدمات را در خصوص یادگیری تایپ ده انگشتی ارائه دهیم .

برای شروع یادگیری تایپ ده انگشتی

به صفحه کلید رایانه‌ی خود نگاه کنید، می‌بینید که دو دکمه‌ی  ت  و  ب  دارای زایده‌های کوچکی هستند. این برجستگی‌ها برای این است که شما بتوانید بدون نگاه به صفحه کلید و به کمک حس لامسه‌، این دو دکمه را پیدا کنید. حالا دستان خود را مطابق شکل زیر روی صفحه کلید قرار دهید، به طوری که با انگشتان اشاره‌ی خود بتوانید زایده‌های مربوط به دکمه حروف  ت  و  ب  را احساس کنید.

 

آموزش تایپ ده انگشتی درس یکم

حالا ۸ دکمه مربوط به حروف ک ، م ، ن ، ت و ب، ی، س، ش در زیر انگشتان شما قرار دارند. چند بار دست خود را از صفحه کلید بردارید و سعی کنید بدون نگاه به صفحه کلید، و با کمک حس لامسه و آن دو زایده، انگشتان خود را روی این دکمه‌ها قرار دهید.

بسیار خب! در درس اول دو حرف  ت  و  ب  و دکمه‌ی فاصله را تمرین خواهیم کرد.  ت  را با انگشت اشاره دست راست،  ب  را با انگشت اشاره‌ی دست چپ، و دکمه  فاصله  را با یکی از انگشتان شست، تایپ می‌کنیم.

با شروع تمرین، باید حروفی را که می‌بینید، بدون نگاه به صفحه کلید تایپ کنید. البته می‌توانید به صفحه کلیدی که همین پایین به شما نمایش داده خواهد شد نگاه کنید! معطل چه هستید؟ شروع کنید!

برای شروع، کلید فاصله را فشار دهید.

هم‌تایپ را به دوستانتان هم معرفی کنید
0 خطا
هم‌تایپ؛ آموزش تایپ فارسی و انگلیسی
دقت شما با خطا حدود درصد و سرعت شما کلمه در دقیقه بود.
دقت بالای ۸۵ درصد و سرعت بالای ۱۵ کلمه در دقیقه برای رفتن به درس بعدی کافی است،
اما برای محکم‌کاری، دقت بالای ۹۵ و سرعت بالای ۲۰ را هدف بگیرید.
00:00